חינות, חינה, חינות במרכז

לאחרונה, כל אירוע חתונה הופך לחגיגה של ממש כאשר טרם המאורע הגדול נערכת מסיבה גדולה החל ממסיבת אירוסין מפוארת ועד למסיבות חינות מושקעות. גם החתונות הנערכות בימינו אינן דומות לאלו שנערכו בעבר והפכו ליותר מושקעות וייחודיות.

חינות בימינו הפכו לאירוע אותו חוגגים כל בני העדות כאשר עד לפני מספר שנים נהגו לחגוג אותו רק מתחתנים מקרב המוצא הצפון- אפריקאי.

כבר לא מדובר על חגיגה צנועה ופשוטה לסמל את דרכם החדשה של בני הזוג הנישאים.

החינות של ימינו דומות בכמה מובנים לחגיגה הגדולה – ממש כמו החתונה.

מסיבות החינה נערכות בדרך כלל באולמות אירועים או גני אירועים, כוללים מאות מוזמנים, צלם, תקליטן ואפילו מספר שמלות חינה לכלה ותלבושות לחתן ולכל בני המשפחה הקרובים.

בגדי חינה מסורתיים, צבעוניים ועליזים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחינות ומוסיקה קצבית מקפיצה ושמחה המורכבת גם משירים מסורתיים מתאימים במיוחד לאירוע, מעטרים בחן אירועים אלו.

זוגות רבים לא מוותרים על ההזדמנות לחגוג את נישואיהם עוד בטרם ישבעו זה לזו לעולמים ומתייחסים לחינה כאל פתיחה חגיגית לאירוע המשמח ביותר והגדול יותר- החתונה.

החינות נקראות כך על שם החומר שמורחים על כפות הידיים המורכב מצמח החינה ומסמל שפע, פריון ומזל לזוג החדש בתחילת דרכם. סגולה להצלחה ולשמירה מעין הרע מיוחסת גם כן לחינה ועל כן ישנה חשיבות רבה לקיום טקס זה, במיוחד בקרב עדות מסוימות. באירועי החינות נוהגים להעניק תכשיטי זהב לחתן ולכלה במהלך הטקס המסורתי ובעת מריחת החינה.

  

על בגדי חינה מופקדת בדרך כלל מעצבת תלבושות חינה אשר תופרת לפי מידה ולפי העדפה את הבגדים המלכותיים לחתן ולכלה. התלבושות הצבעוניות והעשירות במיוחד שזורות בחוטי זהב וכסף המאפרים עוד יותר את הבגדים כיאה למעמד החתן והכלה.

על ההפקה ותכנון חינות אחראיים בדרך כלל מפיקי חינות שתפקידם להביא גם אביזרים מיוחדים לטקס המסורתי כמו אוהל חינה, כרכרה לחתן ולכלה לשם כניסתם לאולם, עיצוב המקום ברוח מסורתית מיוחדת ובעיקר גם מטעמים מתוקים מיוחדים המאופיינים כל כך עם החינות  עוגות ועוגיות, ספינג' וכמובן, איך אפשר בלי, המופלטה המסורתית.

 

סגור נגן